Редактирование: Шмашана-калика-сахасранама
Внимание! Вы не авторизовались на сайте. Ваш IP-адрес будет публично видимым, если вы будете вносить любые правки. Если вы войдёте или создадите учётную запись, правки вместо этого будут связаны с вашим именем пользователя, а также у вас появятся другие преимущества.
Правка может быть отменена. Пожалуйста, просмотрите сравнение версий, чтобы убедиться, что это именно те изменения, которые вас интересуют, и нажмите «Записать страницу», чтобы ваша отмена правки была сохранена.
Текущая версия | Ваш текст | ||
Строка 2648: | Строка 2648: | ||
|- | |- | ||
| || colspan="3" | <br /> [[Шмашана-калика-сахасранама#Дополнительные имена|Дополнительные имена]]<br /> | | || colspan="3" | <br /> [[Шмашана-калика-сахасранама#Дополнительные имена|Дополнительные имена]]<br /> | ||
| || colspan="3" | <br />शुक्रधारा शुक्ररूपा शुक्रसिन्धुनिवासिनी <br /> शुक्रालया शुक्रभोगा शुक्रपूजा सदारती.. १६३.. <br /> | | || colspan="3" | <br />शुक्रधारा शुक्ररूपा शुक्रसिन्धुनिवासिनी <br /> शुक्रालया शुक्रभोगा शुक्रपूजा सदारती.. १६३.. <br /> | ||
śukradhārā śukra-rūpā śukra-sindhu-nivāsinī <br /> śukrālayā śukra-bhogā śukra-pūjā sadāratī.. 163.. | śukradhārā śukra-rūpā śukra-sindhu-nivāsinī <br /> śukrālayā śukra-bhogā śukra-pūjā sadāratī.. 163.. | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukradhārā || Хранящая чистоту, чистое семя | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukra-rūpā || Образ непорочности, Существующая в форме семени | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukra-sindhu-nivāsinī || Обитающая в белом (чистом) океане, Пребывающая в потоке семени | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukrālayā || Обитель чистоты, семени | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukra-bhogā || Наслаждающаяся непорочностью, семенем | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukra-pūjā sadāratī || Всегда услаждаемая почитанием чистоты, семени | ||
|- | |- | ||
| || colspan="3" | <br />शुक्रपूजा शुक्रहोम सन्तुष्टा शुक्रवत्सला <br /> शुक्रमूर्तिः शुक्रदेहा शुक्रपूजकपुत्रिणी .. १६४.. <br /> | | || colspan="3" | <br />शुक्रपूजा शुक्रहोम सन्तुष्टा शुक्रवत्सला <br /> शुक्रमूर्तिः शुक्रदेहा शुक्रपूजकपुत्रिणी .. १६४.. <br /> | ||
śukrapūjā śukra-homa santuṣṭā śukra-vatsalā <br /> śukra-mūrtiḥ śukra-dehā śukra-pūjaka-putriṇī .. 164.. | śukrapūjā śukra-homa santuṣṭā śukra-vatsalā <br /> śukra-mūrtiḥ śukra-dehā śukra-pūjaka-putriṇī .. 164.. | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukrapūjā || Почитаемая чистотой, семенем | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukra-homa santuṣṭā || Довольная чистым жертвоприношением, жертвоприношением семени | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukra-vatsalā || Любящая непорочность, семя | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukra-mūrtī || Воплощение непорочности, семени | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukra-dehā || Имеющая непорочное тело, Обладающая телом из семени | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukra-pūjaka-putriṇī || Дочь почитающего непорочность, семя | ||
|- | |- | ||
| || colspan="3" | <br />शुक्रस्था शुक्रिणी शुक्रसंस्पृहा शुक्रसुन्दरी <br /> शुक्रस्नाता शुक्रकरी शुक्रसेव्यातिशुक्रिणी .. १६५.. <br /> | | || colspan="3" | <br />शुक्रस्था शुक्रिणी शुक्रसंस्पृहा शुक्रसुन्दरी <br /> शुक्रस्नाता शुक्रकरी शुक्रसेव्यातिशुक्रिणी .. १६५.. <br /> | ||
śukrasthā śukriṇī śukra-saṁspṛhā śukra-sundarī <br /> śukra-snātā śukrakarī śukra-sevyātiśukriṇī .. 165.. | śukrasthā śukriṇī śukra-saṁspṛhā śukra-sundarī <br /> śukra-snātā śukrakarī śukra-sevyātiśukriṇī .. 165.. | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukrasthā || Находящаяся в чистоте, Пребывающая в семени | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukriṇī || Непорочная, Обладающая семенем | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukra-saṁspṛhā || Рьяно желающая чистоты, семени | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukra-sundarī || Непорочная красота, Прекрасная повелительница семени | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukra-snātā || Омываемая чистотой, семенем | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukrakarī || Созидающая чистоту, семя | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukra-sevyātiśukriṇī || Сама чистота следующего непорочности, служащего семени | ||
|- | |- | ||
| || colspan="3" | <br />महाशुक्रा शुक्रभवा शुक्रवृष्टिविधायिनी <br /> शुक्राभिधेयशुक्रार्हा शुक्रवन्दकवन्दिता .. १६६.. <br /> | | || colspan="3" | <br />महाशुक्रा शुक्रभवा शुक्रवृष्टिविधायिनी <br /> शुक्राभिधेयशुक्रार्हा शुक्रवन्दकवन्दिता .. १६६.. <br /> | ||
mahāśukrā śukrabhavā śukra-vṛṣṭi-vidhāyinī <br /> śukrābhidheya-śukrārhā śukra-vandaka-vanditā .. 166.. | mahāśukrā śukrabhavā śukra-vṛṣṭi-vidhāyinī <br /> śukrābhidheya-śukrārhā śukra-vandaka-vanditā .. 166.. | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || mahāśukrā || Великая чистота, Великое семя | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukrabhavā || Чистое бытие, Порождающая семя | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukra-vṛṣṭi-vidhāyinī || Вызывающая чистый поток, Наделяющая потоком семени | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukrābhidheya || Проявляемая как непорочность, семя | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukrārhā || Достойная чистоты, семени | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukra-vandaka-vanditā || Почитаемая поклоняющимися чистоте, семени | ||
|- | |- | ||
| || colspan="3" | <br />शुक्रानन्दकरी शुक्रसदानन्दविधायिनी <br /> शुक्रोत्साहा सदाशुक्रपूर्णा मनोरमा .. १६७.. <br /> | |||
| || colspan="3" | <br />शुक्रानन्दकरी शुक्रसदानन्दविधायिनी <br /> शुक्रोत्साहा सदाशुक्रपूर्णा | śukrānandakarī śukra-sadānanda-vidhāyinī <br /> śukrotsāhā sadā-śukra-pūrṇā manoramā .. 167.. | ||
śukrānandakarī śukra-sadānanda-vidhāyinī <br /> śukrotsāhā sadā-śukra-pūrṇā | |||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukrānandakarī || Созидающая чистое блаженство, Творящая блаженство семени | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukra-sadānanda-vidhāyinī || Вызывающая вечное непорочное блаженство, Наделяющая вечным блаженством семени | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukrotsāhā || Стремящаяся к чистоте, Сама сила семени | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || sadā-śukra-pūrṇā manoramā || Радующая ум вечной наполненностью чистотой, семенем | ||
|- | |- | ||
| || colspan="3" | <br />शुक्रपूजकसर्वस्था शुक्रनिन्दकनाशिनी <br /> शुक्रात्मिका शुक्रसम्पदा शुक्राकर्षणकारिणी .. १६८.. <br /> | | || colspan="3" | <br />शुक्रपूजकसर्वस्था शुक्रनिन्दकनाशिनी <br /> शुक्रात्मिका शुक्रसम्पदा शुक्राकर्षणकारिणी .. १६८.. <br /> | ||
śukra-pūjaka-sarvasthā śukra-nindaka-nāśinī <br /> śukrātmikā śukra-sampadā śukrākarṣaṇa-kāriṇī .. 168.. | śukra-pūjaka-sarvasthā śukra-nindaka-nāśinī <br /> śukrātmikā śukra-sampadā śukrākarṣaṇa-kāriṇī .. 168.. | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || śukra-pūjaka-sarvasthā || Везде пребывающая с почитающим непорочность, семя | ||
|- | |||
| . || - || śukra-nindaka-nāśinī || Уничтожающая оскорбителей непорочности, семени | |||
|- | |||
| . || - || śukrātmikā || Сущность чистоты, семени | |||
|- | |||
| . || - || śukra-sampadā || Украшенная непорочностью, семенем | |||
|- | |||
| . || - || śukrākarṣaṇa-kāriṇī || Притягивающая чистоту, Творящая привлечение семени | |||
|- | |||
| || colspan="3" | <br />रक्ताशया रक्तभोगा रक्तपूजासदारती <br /> रक्तपूज्या रक्तहोमा रक्तस्था रक्तवत्सला .. १६९.. <br /> | |||
raktāśayā raktabhogā raktapūjā-sadāratī <br /> raktapūjyā raktahomā raktasthā raktavatsalā .. 169.. | |||
|- | |||
| . || - || raktāśayā || Присутствующая в крови, в красном цвете | |||
|- | |||
| . || - || raktabhogā || Наслаждающаяся кровью | |||
|- | |||
| . || - || raktapūjā-sadāratī || Всегда удовлетворяемая кровавыми [[Пуджа|пуджами]] | |||
|- | |||
| . || - || raktapūjyā || Почитаемая кровью | |||
|- | |||
| . || - || raktahomā || Принимающая кровавые жертвоприношения | |||
|- | |||
| . || - || raktasthā || Пребывающая в крови | |||
|- | |||
| . || - || raktavatsalā || Любящая кровь | |||
|- | |||
| || colspan="3" | <br />रक्तपूर्णा रक्तदेहा रक्तपूजकपुत्रिणी <br /> रक्ताख्या रक्तिनी रक्तसंस्पृहा रक्तसुन्दरी .. १७०.. <br /> | |||
raktapūrṇā raktadehā raktapūjaka-putriṇī <br /> raktākhyā raktinī raktasaṁspṛhā raktasundarī .. 170.. | |||
|- | |||
| . || - || raktapūrṇā || Наполненная кровью | |||
|- | |||
| . || - || raktadehā || Краснотелая, Кровавотелая | |||
|- | |||
| . || - || raktapūjaka-putriṇī || Дочь пичитающего кровью | |||
|- | |||
| . || - || raktākhyā || Называемая кровью | |||
|- | |||
| . || - || raktinī || Кровавая | |||
|- | |||
| . || - || raktasaṁspṛhā || Жаждущая крови | |||
|- | |||
| . || - || raktasundarī || Кровавая красота | |||
|- | |||
| || colspan="3" | <br />रक्ताभिदेहा रक्तार्हा रक्तवन्दकवन्दिता <br /> महारक्ता रक्तभवा रक्तवृष्टिविधायिनी .. १७१.. <br /> | |||
raktābhidehā raktārhā raktavandaka-vanditā <br /> mahāraktā rakta-bhavā rakta-vṛṣṭi-vidhāyinī .. 171.. | |||
|- | |||
| . || - || raktābhidehā || Очищающая кровь | |||
|- | |||
| . || - || raktārhā || Достойная крови | |||
|- | |||
| . || - || rakta-vandaka-vanditā || Почитаемая поклоняющимся крови | |||
|- | |||
| . || - || mahāraktā || Великая кровь | |||
|- | |||
| . || - || rakta-bhavā || Само существование крови | |||
|- | |||
| . || - || rakta-vṛṣṭi-vidhāyinī || Вызывающая потоки крови | |||
|- | |||
| || colspan="3" | <br />रक्तस्नाता रक्तप्रीता रक्तसेव्यातिरक्तिनी <br /> रक्तानन्दकरी रक्तसदानन्दविधायिनी .. १७२.. <br /> | |||
raktasnātā raktaprītā raktasevyātiraktinī<br /> raktānandakarī rakta-sadānanda-vidhāyinī .. 172.. | |||
|- | |||
| . || - || raktasnātā || Омываемая кровью | |||
|- | |||
| . || - || raktaprītā || Радующаяся крови | |||
|- | |||
| . || - || raktasevyātiraktinī || Сама кровь почитающего кровь | |||
|- | |||
| . || - || raktānandakarī || Творящая кровавое блаженство | |||
|- | |||
| . || - || rakta-sadānanda-vidhāyinī || Вызывающая вечное кровавое блаженство | |||
|- | |||
| || colspan="3" | <br />रक्तारक्ता रक्तपूर्णा रक्तसेव्यक्षिणीरमा <br /> रक्तसेवकसर्वस्वा रक्तनिन्दकनाशिनी .. १७३.. <br /> | |||
raktāraktā raktapūrṇā raktasevyakṣiṇīramā <br /> raktasevaka-sarvasvā raktanindaka-nāśinī .. 173.. | |||
|- | |||
| . || - || raktāraktā || Кровавая и не кровавая, Красная и не красная | |||
|- | |||
| . || - || raktapūrṇā || Полная крови | |||
|- | |||
| . || - || raktasevyakṣiṇīramā || Радующаяся уничтожению непочитания крови | |||
|- | |||
| . || - || raktasevaka-sarvasvā || Всё благосостояния почитающего кровь | |||
|- | |||
| . || - || raktanindaka-nāśinī || Уничтожающая оскорбителей крови | |||
|- | |||
| || colspan="3" | <br />रक्तात्मिका रक्तरूपा रक्ताकर्षणकारिणी <br /> रक्तोत्साहा रक्तव्यग्रा रक्तपान परायणा .. १७४.. <br /> | |||
raktātmikā raktarūpā raktākarṣaṇa-kāriṇī<br /> raktotsāhā raktavyagrā raktapāna parāyaṇā .. 174.. | |||
|- | |||
| . || - || raktātmikā || Суть крови | |||
|- | |- | ||
| | | . || - || raktarūpā || Имеющая кровавую форму | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || raktākarṣaṇa-kāriṇī || Притягивающая кровь, Творящая притяжение крови | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || raktotsāhā || Стремящаяся к крови, Сама сила крови | ||
|- | |- | ||
| | | . || - || raktavyagrā || Оберегающая кровь | ||
|- | |- | ||
| || | | . || - || raktapāna parāyaṇā || Занимающаяся питьём крови | ||
|- | |- | ||
| || colspan="3" | <br />शोणितानन्दजननी कल्लोलस्निग्धरूपिणी <br /> साधकान्तर्गता देवी पार्वती पापनाशिनी .. १७५.. <br /> | | || colspan="3" | <br />शोणितानन्दजननी कल्लोलस्निग्धरूपिणी <br /> साधकान्तर्गता देवी पार्वती पापनाशिनी .. १७५.. <br /> |